Yıldırım Kadınlar Derneği muazzam bir tur düzenliyor

Yıldırım Kadınlar Derneği muazzam bir tur düzenliyor
Covid-19
05.12.2019
A+
A-

Kuzey Kıbrıs’ta Yıldırım köyünde uzun yıllardır faaliyet gösteren ve köy halkına çeşitli hizmetler sunan Yıldırım Kadınlar Derneği, Temmuz ayında tur düzenliyor. 

Yıldırım Kadınlar Derneği tarafından 4 Temmuz ve 7 Arası gerçekleşecek olan tur ile ilişkin yapılan açıklama şöyle:

“Yıldırım Kadınlar Derneği olarak 2020 Temmuz ayında üyelerimiz için güzel bir tur düzenliyoruz ve bu tur için kayıtlarımız başlamıştır. Turumuz  (4 gün, 3 gece), Ayvalık, Truva, Çanakkale, Mudanya, Trilye ve Gölyazı çerçevesinde gerçekleşecektir. 

Gezilecek yerler: Ayvalık, Cunda Adası, Şeytan Sofrası, Truva, Aynalı Çarşı, Gelibolu Yarımadası Seyitonbaşı, Büyük Abide, 57.Alay, Conkbayırı, Kemalin Yeri, Sığındere Şehitliği, Gölyazı, Mudanya, Trilye, Bursa, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Boğaz Turu.

1.GÜN: Havalimanında rehberimiz tarafından karşılandıktan sonra bizleri bekleyen aracımıza binerek ikramlarımız eşliğinde Bursa – Balıkesir güzergâhını takiben Cunda (Alibey) Adası’na ulaşıyoruz. Burada Taksiyarhis Kilisesinin yanından geçerek, Arnavut Kaldırımlı taş sokaklarda yapacağımız yürüyüş sonrasında Yel Değirmenleri’ne ulaşıyoruz. Buradan tüm Ayvalık manzarasının fotoğrafını çekebilirsiniz. Cunda Adası gezimizin ardından Ayvalık’a hareket ediyoruz. Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünden geçerek ulaşacağımız Ayvalık’ta şehir merkezinde kısa bir gezinti yapıyoruz. Bu gezintide çarşıda alışveriş yapabilir, kiliseden çevrilen Saatli Cami’yi gezebilirsiniz. Serbest vaktin ardından sizleri, göz alabildiğine uzanan zeytinlikleri ve koyları kuşbakışı seyretmek için çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık Adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Burada Şeytanın Ayak İzini simgeleyen demir kafes içindeki izi gördükten sonra Midilli Adası’nın da yer aldığı manzaralar eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı çekerken çaylarımızı yudumluyoruz. Sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılarak, tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva ( Troya ) Antik Kentine varış. 5000 yıllık zengin bir geçmişe sahip olan antik kente girdiğimizde bizi bütün haşmetiyle karşılayan Truva efsanesine uygun olarak yapılmış Tahta Atı görerek gezimize başlıyoruz. 9 Kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan antik şehirde; eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonunu görme imkânı buluyoruz. Truva antik kenti gezimizin ardından Çanakkale’ye gidiyor ve feribotla Eceabat’a geçiyoruz. Eceabat’a vardıktan sonra Gelibolu Yarımadası’na gelmiş oluyoruz ve 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit ve zayii olduğu Çanakkale savaşının izlerini bir bir görmeye başlıyoruz. İlk durak noktamız Seyit onbaşı Anıtı, daha sonra yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abidemizdir. Abide ziyaretimizin ardından eski adı Kitre olan Alçıtepe Köyünden geçerek Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı şehitlerimizin anısına T.C Kültür Bakanlığınca 1994 yılında yapılan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Conk Bayırına çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovasını görme imkânı buluyoruz. Aynı zamanda Conk Bayırında Mustafa Kemal’in saatinin kırıldığı yeri de görüyoruz. Şehitlik gezimizin sonunda otele hareket ve konaklama

3.GÜN: Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Biga Bandırma üzerinden muhteşem coğrafyaya sahip Gölyazı’ya varıyoruz. Zeytin ağaçları arasında Gölyazı’ya ilerlerken girişte restore edilmiş tarihi yel değirmeni karşılıyor bizleri. Muhteşem görüntüsü ile Gölyazı ve Uluabat Gölü manzarasında bölge hakkında bilgi alıp, harika manzara fotoğrafları çekebileceğiniz serbest zamanımız oluyor. Daha sonra Bursa’nın en iyi korunmuş ilçelerinden Mudanya’ya doğru yola çıkıyoruz. Mudanya’da Osmanlı evlerinin en güzel örneklerini görüyoruz. Bu evlere örnek olarak Mudanya Mütareke Evi Müzesi’ni söyleyebiliriz. Bu konak aynı zamanda Türk – Yunan savaşına son veren ateşkes anlaşmasının yapıldığı yalıdır. Konak gezimizin ardından Mudanya’nın yazlık yerlerinden ve kiliseleriyle ünlü Trilye‘ye ulaşıyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında panoramik Bursa şehir turu gezisi sonrası otele hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde

4.GÜN: Sabah otelde açık büfe kahvaltı sonrası Yalova üzerinden devam ederek Osman Gazi Köprüsünde istanbul’a varıyoruz. İlk öce Topkapı Sarayı, Ayasofya, gezilerimiz sonrası Eminönü’nden Boğaz Turuna çıkıyoruz. Boğazın Asya Ve Avrupa kıyılarındaki Muhteşem Boğaz Yalıları, Sarayları, Köşkleri ve İstanbul’un güzelliklerine bir daha hayran kalıyoruz. Daha sonra isteğe bağlı alışveriş merkezinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitiminde Havalimanına hareket ediyoruz. Başka bir turda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Tüm halkımızı ve üyelerimizi bu güzel turumuza katılmasını dileriz.”

TURA DAHİL HİZMETLER

 • Ercan-İstanbul-Ercan gidiş –dönüş uçak bileti
 • 3 gece 4 gün 4*ve 5* otellerde yarım pansiyon konaklama
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Lüks araçlarla tüm çevre gezileri
 • Boğaz Turu
 • İkramlar cola Fanta Kahve Çay, Su, Sandiviç,
 • Seyahat Sigortası

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri
 • Müze giriş ücretleri
 • Şahsi harcamalar
 • Tur ücreti
 • İki kişilik oda kişi başı : 2.500 ₺

UÇUŞ BİLGİSİ:

KKTC Ercan -Istanbul Sahiba 05:40

Istanbul Sabiha – KKTC Ercan 23:35

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.