Londra’da 24 ‘modern köle’ operasyonla kurtarıldı

Londra’da 24 ‘modern köle’ operasyonla kurtarıldı
Covid-19
06.12.2019
A+
A-

Londra’da yapılan polis operasyonlarında insan kaçakçılığı suçuna karıştığı belirlenen 14 kişi gözaltına alındı. Bu kapsamda manikür ve pedikür dükkanlarında düşük ücretlerle çalıştırılan 5’i çocuk 24 modern köle de koruma altına alındı

İngiltere’de polis göçmen Roman vatandaşların yaşadığı karavan kamplarında esir gibi tutulan, zorla çalıştırılan, dövülen ve aç bırakılan 24 erkeği kurtardı. Bu kişilerden bazılarının yaklaşık 15 yıldır bu durumda oldukları tespit edildi. Operasyonda beş kişi de polis tarafından tutuklanarak kölelikle mücadele kanununa muhalefet çerçevesinde mahkemeye sevk edildi.

200 polis tarafından birden fazla yere eş zamanlı olarak gerçekleştirilen baskınlarda, kaçırılan ve zorla alıkonulan kişilerin karavanlarda, köpek kulübelerinde ya da ahırlarda tutuldukları belirlendi. Polis yetkilileri “modern çağ köleleri” gibi tutulan kişilerin aşevi, yardım kurumu ve barınaklardan, daha iyi bir gelecek ve iş vaadiyle kandırıldığını belirtti. Polisin suç örgütünü yöneten üç kişiyi yakalamak için operasyonlarını sürdürdüğü, operasyonlar sonucu kurtarılanların da devlet tarafından tedavi ve koruma altına alındığı kaydedildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.