İlker Kılıç Londra’da anılacak

İlker Kılıç Londra’da anılacak
Covid-19
07.12.2019
A+
A-

İşçi Partili Kıbrıslı Türkler- (Turkish Cypriot for Labour Party) ve CTP UK İlker Kılıç için 15 Aralık Pazar akşamı, ‘628-630 Green Lanes, Tottenham, London N8 0SD’ adresindeki Kıbrıs Türk Toplum Merkezinde anma töreni düzenlediğini açıkladı.

Uzun yıllar İngiltere’de yaşayan, Kıbrıs Türk sol hareketinin önemli isimlerinden İlker Kılıç, Kıbrıslı toplumun örgütlü mücadelesi ve Londra’daki sosyal haklarını kullanması konusunda önemli katkılar koymuştu.

27 Eylül 2019’de geçirdiği rahatsızlıktan dolayı 72 yaşında hayata veda etmişti. İlker Kılıç’ın beklemeyen ölüm haberi tüm sevenlerini derinden üzmüştü.

İLKER KILIÇ ANMA ETKİNLİĞİ

İşçi Partili Kıbrıslı Türkler- (Turkish Cypriot for Labour Party) Başkanı Ahmet Hilmi, İlker Kılıç’ın ölümünün ardından onun onurlu ve mücadeleci yaşamını anmak için tüm sevenlerine çağrıda bulundu.

Ahmet Hilmi’nin yaptığı açıklama şöyle:

“İlker Kılıç, sevgi dolu bir koca ve gururlu bir babaydı. Ailesinin kaybı tarif bile edilemez. Lakin, İlker Kılıç bizler için ise, enternasyonalist bir aydındı. Ezilen halkın sosyo-politik durumunu geliştirmek için yaşadı, eşitsizliği, adaletsizliğe hep karşı çıktı ve barışı her zaman savundu . Bu nedenden dolayı, hep birlikte İlker Kılıç’ın onurlu yaşam mücadelesini 15 Aralık’ta analım.”

Anma töreni 15 Aralık Pazar günü saat 16:00’da gerçekleşecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.