Kıbrıs Türk Gençlik Birliği: “Türkiye’deki Kıbrıslı Türk gençler örgütleniyor!”

Kıbrıs Türk Gençlik Birliği: “Türkiye’deki Kıbrıslı Türk gençler örgütleniyor!”
Covid-19
10.12.2019
A+
A-

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında kurulan Kıbrıs Türk Gençlik Birliği İngiltere (KTGBİ), Kıbrıslı Türk gençlerin sesi olma amacıyla İngiltere’de doğup büyüyen veya Kıbrıs’tan okumak/yaşamak için gelen gençleri örgütlemek ile biliniyor.

Hızla büyümeye devam eden KTGBİ, artık sadece İngiltere’deki gençleri değil, Kuzey Kıbrıs ve Türkiye’deki gençleri de örgütlemeye başladı.

Özellikle Türkiye’de okuyan ve yaşayan yüksek sayıda gençlerin olduğunu kaydeden KTGBİ Genel Sekreteri Mustafa Aşık, oradaki gençleri tek çatı altında bir araya gelip güçlü bir ses oluşturması ve Türkiye’deki Kıbrıslı Türk gençlerin sosyalleşip farklı alanlarda faaliyetler düzenlemesinin önemini vurguladı.

Aşık, KTGB Türkiye Temsilciliği’nin amacını şu ifadeyle özetledi:

“Türkiye’de okuyan veya yaşayan Kıbrıslı Türk gençleri ‘tek çatı’ altında buluşturmak ve Kıbrıs Türk gençliğinin sesi olmaya çalışıyoruz. Kıbrıs Türk toplumun çoğunlukta olduğu ülkelerdeki bireylerini kenetlemek için ciddi bir sorumluluk üstleniyoruz ve Türkiye, İngiltere ve Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan gençler arasında köprü kurup, ortak çalışmalar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. ‘Kıbrıs Türk Gençlik Birliği’ artık büyüyen ve enternasyonal bir oluşum olma yolunda.”

KTGB TÜRKİYE ÜYELİK

Kıbrıs Türk Gençlik Birliği – Türkiye’nin düzenleyeceği etkinliklerden eğer haberdar olmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken üye olmaktır. Üye olmak için gerekenler; 16 -28 yaş arasında olmak, Türkiye’de ikamet etmek veya öğrenim görmek.

Üyelik linki: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSceDbfGASCZ7nrE4Hee3wz9ckWqGNFjxHqb1GswJGaqy_Zemw/viewform

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.