Ataoğlu: “Sağlık Bakanlığı’nın bütçesi son 3 yılın en düşük oranında!”

Ataoğlu: “Sağlık Bakanlığı’nın bütçesi son 3 yılın en düşük oranında!”
Covid-19
12.12.2019
A+
A-

DP Genel Başkanı Ataoğlu, Sağlık Bakanlığı bütçesi ile ilgili Meclis Genel Kurulu’na seslenerek, “Sağlık Bakanlığı’nın bütçesi, son 3 yılın en düşük oranında” dedi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, Sağlık Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde Meclis kürsüsünden, Milletvekilleri ve Bakanlara seslenerek, Sağlık Bakanlığı’nın bütçesinin son 3 yılın en düşük oranında olduğunun altını çizdi.

Bugün Sağlık Bakanlığı’nın bütçesinin Meclis’te tartışırken, sokaktaki vatandaşın, sağlığı her gün konuştuğunu anımsatan Fikri Ataoğlu, “Halk, her türlü sağlık problemleri için bile, devlet hastaneleri yerine, özel hastanelere, Türkiye veya Güney Kıbrıs’a gidiyor” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı’nın bütçesinin, son 3 yılın en düşük oranında olduğunu işaret eden Ataoğlu, “Sağlık Bakanlığı’nın 2020 bütçesi, Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin ‘yapacağız’ dediği hiçbir şey için yeterli değil, mümkün değil” dedi.

Fikri Ataoğlu, hâlâ devam eden konuşmasının bir bölümünde şunları söyledi: “Sağlıkta tasarruf olmaz, ama görülen o ki bu bütçe ile 2020 yılında halka reva görülen sağlık sistemi daha da geriye düşecek”

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.