Londra’nın iyilik meleği son yolculuğuna uğurlanacak

Londra’nın iyilik meleği son yolculuğuna uğurlanacak
Covid-19
14.12.2019
A+
A-

Londra Yardım Melekleri (London Angels Cancer Association) Başkanı Nurten Mehmet’in 10 Aralık Salı gecesi ani beyin kanaması sonucu yaşamını yitirmesi toplumu yasa boğmuştu.

Toplumun sevilen ve sayılan bir ismi olan 75 yaşındaki Nurten Mehmet, 2016’da Londra Yardım Melekleri’ni kurarak başkanlığını da üstlenmişti. Kanser hastası ve yakınlarına yardım
eli uzatan Londra Yardım Melekleri, çeşitli bilinçlendirme toplantılarının yanı sıra yardım etkinlikleri de düzenliyordu.

Londra’nın sevilen meleği Nurten Mehmet, 19 Aralık Perşembe sabahı saat 10’da, ‘212-216 Kingsland Rd, London E2 8AX’ adresinde bulunan Süleymaniye Camisi’nde sevenleri eşliğine uğurlanacak. Ardından 11:30’da ‘121 Old Church Rd, London E4 6ST’ adresindeki Chingford Mount Mezarlığında defnedilecektir.

Nurten Mehmet’in kızı, Şenel Mehmet sosyal medyada yaptığı açıklamada cenezaye katılacaklar olan tüm sevenlere çağrıda bulundu:

“Canımızdan çok sevdiğimiz annemizin anı vefatından sonra kendisini son yolculuğuna uğurlamanın derin hüznüyle birlikte, 19 Aralık 2019 de yapılacak olan defn töreninde sevenlerinin de aramızda olmasını istiyoruz. Cenaze namazına katılacakların çiçek getirmemelerini rica ediyoruz. Çiçek yerine LONDON ANGELS CANCER ASSOCIATION’ a bağış yapılabilir. Teşekkür ederiz.”

1993’TEN BU YANA YARDIMA KOŞUYORDU

Dernek başkanı Nurten Mehmet, 1993’ten itibaren KKTC’deki Kanser Hastalarına Yardım Derneği’nin de desteğiyle ihtiyacı olan kurum ve hastalara önemli katkılarda
bulunuyordu.

Nurten Mehmet, yardıma ihtiyacı olan kişilerin sayısının artması nedeniyle ve daha fazla maddi-manevi desteğe ulaşabilmek adına daha büyük projeler hayata geçirebilmek
için 2016 yılının Aralık ayında, güvendiği arkadaşlarıyla, Londra Yardım Melekleri Derneği’ni (London Angels Association) kurdu.

Her ayın ilk haftasında toplanarak, Kıbrıs Türk toplumunun ve kurumların ihtiyaçlarını tespit edip nasıl yardımda ve destekte bulunabileceklerini tartışan Londra
Yardım Melekleri, başta fahri başkan Doktor Teoman Sırrı ve onursal başkan Nural Ezel olmak üzere, dernek başkanı Nurten Mehmet yanında 6 komite üyesi oluşuyor.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.