Sainsbury’s alerji nedeniyle bazı ürünlerini acilen geri çağırıyor

Sainsbury’s alerji nedeniyle bazı ürünlerini acilen geri çağırıyor
Covid-19
14.12.2019
A+
A-

Birleşik Krallık’ın ikinci büyük süpermarket zinciri Sainsbury’s alerji nedeniyle bazı ürünlerini acilen geri çağırdığını duyurdu.

The Food Standards Agency (Gıda Standartları Ajansı) resmi internet sitesinde yapmış olduğu uyarıya göre, Sainsbury’s kendi adı altında üretip satmış olduğu ürünlerinde belirtilmemiş alerjenler içerebileceğini ve bir ürünün de içerisinde et bulunduğunu fakat etiket üzerinde belirtilmediğini söyledi.

Sainsbury’s yapmış olduğu açıklamada diğer ürünlerinin böyle bir sorundan etkilenmediğini ve vermiş oldukları rahatsızlıktan dolayı özür diledi. Ayrıca bu ürünleri alan müşterilerinin en yakın Sainsbury’s mağazasına giderek ürünleri iade edip geri ödeme alabileceklerini de ekledi.

Sainsbury’s – Coleslaw and Potato Salad

Sainsbury’s Vegan Deli-Style Coleslaw ve Vegan Patates Salatasını belirtilmeyen yumurta içerdiğinden ve yumurtaya karşı alerjisi olan herkes için olası bir sağlık riski taşıdığı için geri çağırıyor.

Sainsbury’s – 18 Mini Egg Bites

Sainsbury’s 18 Mini Egg Bites ürününü de belirtilmeyen yumurta ve hardal’a karşı alerjisi olan herkes için olası bir sağlık riski taşıdığı için geri çağırıyor. Ayrıca bu ürünün dumuz eti içerdiğini ve etikette yer almadığını söylüyor.

 

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.