KTGB – Türkiye Temsilciliği’nden, KKTC İstanbul Başkonsolosluğu’na nezaket ziyareti

KTGB – Türkiye Temsilciliği’nden, KKTC İstanbul Başkonsolosluğu’na nezaket ziyareti
Covid-19
20.12.2019
A+
A-

Kıbrıs Türk Gençlik Birliği – Türkiye Temsilciliği yetkilileri, KKTC İstanbul Başkonsolusu Seniha Birand ile görüştü.

Geçen yıl Ekim ayında kurulan Kıbrıs Türk Gençlik Birliği İngiltere (KTGBİ), Kıbrıslı Türk gençlerin sesi olma amacıyla İngiltere’de doğup büyüyen veya Kıbrıs’tan okumak, yaşamak için gelen gençleri örgütlemek ile bilinmektedir.

Hızla büyümeye devam eden KTGBİ, artık sadece İngiltere’deki gençleri değil, Kuzey Kıbrıs ve Türkiye’deki gençleri de örgütlemeye başladı.

Özellikle Türkiye’de okuyan ve yaşayan yüksek sayıda gençlerin olduğunu kaydeden KTGBİ Genel Sekreteri ve Türkiye Temsilcisi Mustafa Aşık, Türkite’deki gençleri tek çatı altında bir araya gelip güçlü bir ses oluşturması ve  Kıbrıslı Türk gençlerin sosyalleşip farklı alanlarda faaliyetler düzenlemesinin önemini vurguladı.

Geçtiğimiz hafta İstanbul’da bulunan Kıbrıslı Türk gençleri örgütlemeye giden ve ilk buluşmasını gerçekleştirilen KTGB-Türkiye, 20 Aralık Cuma günü KKTC İstanbul Başkonsolosluğu’na nezaket ziyaretinde bulundu. 

KTGB – Türkiye Temsilcisi Mustafa Aşık gerçekleşen ziyaret hakkında The Global Voice’a bilgi verdi. Aşık görüşme ile ilişkin şu açıklmayı yaptı:

“Oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik, KTGB Türkiye olarak misyon ve vizyonumuzu sayın Başkonsolosumuza aktardık. Geleceğe dönük olası kültürel aktivitelerin ve ilerleyen aylarda Başkonsoloslukla yapılacak koordineli çalışmalar konusunda mutabakata vardık.”

KKTC İstanbul Başkonsolosluğu sosyal medya hasabında şöyle bir paylaşım yaptı:

“İstanbul’daki gençler sosyal ve kültürel konular ekseninde birbirleriyle dayanışma içerisinde olmak ve Kıbrıs’ın ve Kıbrıslı Türklerin kültürel anlamda doğru tanınması ve tanıtılması için kolları sıvadılar. Başkonsolosluk olarak biz de onlara elimizden gelen desteği vermek ve/veya kanalize etmek için burada olacağız. Bu vesileyle ilk aşamada linklerini sizinle paylaşıyoruz. Devamı gelecek…”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.