Kuzey Kıbrıs tanıtımda ambargoyu aştı

Kuzey Kıbrıs tanıtımda ambargoyu aştı
Covid-19
22.12.2019
A+
A-

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Kuzey Kıbrıs’ın İngiltere’in en çok bilinen haber sitelerinde turizm destinasyonu olarak tanıtıldığı dijital reklamlar hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Her şeyin hızla değişip, geliştiği, kendini sürekli yenileyen, güncelleyen dijital bir çağda yaşıyoruz. Turizm en az teknoloji ve bilim kadar hızla gelişen ve değişken küresel bir sektör konumunda. Çağın gerektirdiği şartlarda çalışmalar yapıyoruz, Elde edilen veri ve istatistikler, tanıtım ambargosunu dijital pazarlama çalışmalarımız ile aştığımızı bizlere net bir şekilde gösteriyor.

Turizm değişime ayak uydurmalıdır…

Günümüzde 1.3 milyardan fazla gezgin bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat ediyor. Günümüzde Dünya turizm gelirleri 1,2 trilyon doları aştı. Değişen çağ kendi insan modelini oluşturup, yeni ihtiyaçları da beraberinde getirdiği gibi, yine kendi arzını da doğal olarak oluşturmaktadır. Bu büyük dönüşümün hızına diğer sektörlere nazaran fazlasıyla iç dinamiğe ve çeşitliliğe sahip olan turizm ayak uydurmak zorundadır…

Ülke videomuz 190 binin üzerinde izlendi…

Turizmde tercih edilmeyi başarmış diğer ülkeler gibi Kuzey Kıbrıs’ın da değişen turist profiline ulaşmak için dijital çağın imkanlarını en iyi şekilde kullanması gerekiyor. Bizler de bu bağlamda, Kuzey Kıbrıs’ın turistik olanaklarını İngiltere’nin Daily. Mail, Independent, Sky News, The Telegraph, Evening Standart, Accuweather gibi 50’den fazla kategoride trafiği en yüksek ve saygın dijital platformunda yapılan ve devam eden tanıtımların ilk iki ayında 2.4 milyonun üzerinde görsel gösterim, 190 binin üzerinde de video izlenmesine ulaştık.

Dijital reklamcılık bütçe avantajı da veriyor…
2018’de internet trafiğinin %52’sinin mobil cihazlarla sağlanıyor, bu ve bunun gibi verilere bakıldığında ülkelerin dijital reklamcılık ile hedef kitlelerine ulaşma konusunda hem bütçe hem de marka bilinirliği açısından avantaj elde edebilecekleri ortaya çıkıyor.

Geri bildirimlerle yeni stratejiler geliştiriyoruz…

Karşılıklı etkileşim temelinde İngiltere’de yapmaya başladığımız dijital reklamlar sayesinde hızlı geri bildirimler alıyoruz, aldığımız geri bildirimleri değerlendiriyoruz ve yeni stratejiler geliştiriyoruz…

Turizmciler ve ülke insanının yüzü gülecek…

Kuzey Kıbrıs’ta günümüzün bilinçli turistlerine sürdürülebilir turizmi destekleyen bir destinasyon sunmak için politikalar geliştiriyoruz. Gerek geleneksel olarak sürdürdüğümüz pazarlama faaliyetlerimiz, gerekse de İngiltere’de devam eden digital pazarlama çalışmalarımız Almanya, Belçika, Hollanda, Fillandiya ve Norveç gibi hedef ülkeleri de içine alacak şekilde genişleyerek ve gelişerek devam edecektir. Bu çalışmalarımızın katkısı ile turist sayısını daha da artıracağımıza ve bu sayede başta turizmcilerimizin, ülkemiz genelindeki esnafımız ile halkımızın yüzünü güldüreceğimize inanıyorum…”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.