Simit Sarayı’nın Londra Vergi Dairesi’ne borcu çıktı

Simit Sarayı’nın Londra Vergi Dairesi’ne borcu çıktı
Covid-19
26.12.2019
A+
A-

Ziraat Bankası’nın yüzde 51 hissesini devralmak için Rekabet Kurulu’na yaptığı başvuru ile gündeme gelen Simit Sarayı şirketinin Avrupa’da da zor durumda, Simit Sarayı’nın ABD ve Avrupa Müdürünün Londra Vergi Dairesi’ne 210 bin pound borcu çıktı.

Sözcü gazetesi yazarı Serpil Yılmaz, Simit Sarayı şirketinin Avrupa’da zor durumda olduğunu bugünkü köşesinde yazdı. Yılmaz, “Abdullah Kavukcu’nun Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Simit Sarayı’nın Londra’da açılan şubeleri grubun çalışanlarına, mülk sahiplerine, vergi dairelerine borçları ile başbaşa kaldı” ifadesini kullandı.

Londra parasını kurtarmaya çalışacak!

Simit Sarayı’nın Londra merkezinden uluslararası yatırımlarını yönlendiren Avrupa ve Amerika Müdürü Cüneyt Solak’ın Londra Vergi Dairesi’ne 210 bin pound borcu çıktı. Solak’ın genel müdür olduğu VD Properties Investment London’ın yüzde 49’u Vedat Dalkıran’a, yüzde 51’i Simit Sarayı Holding’e aitti.

Londra’daki en havalı Simit Sarayı Piccadilly’deydi. Açılışını dönemin Başbakanı Binali Yıldırım, 3 bakanıyla birlikte yapmıştı. Kirasını ödeyemedi, kapandı. Simit Sarayı’nın Londra’da 2’si franchising, toplam 17 şubesi var. Piccadily dışında Camden ve Oxford Street mağazaları da icra yoluyla kapatıldı.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.