Aston Martin’den dijital dikiz aynası

Aston Martin’den dijital dikiz aynası
Covid-19
04.01.2020
A+
A-

Aston Martin, CES 2020 fuarında dijital dikiz aynasını ve bunun avantajlarını tüketicilere duyuracak.

Alışılagelmişin dışında, tanıtılacak olan dikiz aynası tüm kör noktaları tek bir ekrana yansıtarak sürücülere büyük kolaylık ve kör nokta kusurlu kazaları engellemeyi amaçlıyor.

Firma Gentex Corporation desteği ile hazırlanan Full Display Monitor (FDM) isimli dikiz aynası aracın 3 farklı noktasından gelen görüntüyü eşzamanlı olarak tek ekrana aktarıyor.

Daha önce Nissan ve Cadillac markalarının kullanıcılarına sunduğu tek açılı dikiz aynasından firmayı ayıran nokta ise kör noktaları ortadan kaldıracak olması.

Dijital dikiz aynası neler sunacak?

Hibrit yapısıyla, kameralardan görüntü alınamadığı ya da olumsuz hava koşulları sırasında “standart” şekilde çalışmaya devam edecek bu sistem herhangi bir güvenlik açığına olanak sağlamıyor.

Bu açıdan da oldukça etkileyici gözüken dijital dikiz ayna fuar alanında DBS Superleggera üzerinde sergilenecek. Ayrıca şirket, bu teknolojiyi hangi araçlarında ve ne zaman kullanacağı hakkında henüz net bir tarih vermedi. Ancak bu aynanın tek kameralı versiyonu 2020 model DBS GT Zagota’da ilk kez kullanılmıştı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.