Hollanda’nın yeni uluslararası logosu ‘NL Netherlands’

Hollanda’nın yeni uluslararası logosu ‘NL Netherlands’
Covid-19
04.01.2020
A+
A-

Hollanda yurt dışında daha modern bir imajla temsil edilmesi için uluslararası logosunu “Holland” yerine “NL Netherlands” olarak değiştirdi.

Hükümetin geçen yıl kasımda, ülkedeki 12 eyaletin sadece ikisini kapsayan “Holland” isminin bulunduğu eski uluslararası logosunu, lale sembolüyle işlenen “NL” harfleri ile “Netherlands” kelimesinin bulunduğu yeni logoyla değiştirme kararı, bu yıldan itibaren uygulanmaya başlandı.

Yeni logo, özellikle ülkeye turistleri çekmek için Hollanda Turizm ve Konferanslar Bürosunca 25 yıldır kullanılan lale resmiyle “Holland” kelimesinin bulunduğu logonun yerine kullanılacak.

Bazı ülkelerde isim değişikliğine gidildiği algısı oluşturan yeni logo, özel tasarım şirketince 200 bin avroya tasarlandı.

Hollanda’nın yeni uluslararası logosu “NL Netherlands”

Hollanda hükümeti, 8 Kasım 2019’da Hollanda’nın lale sembolüyle işlenen “NL” harfleriyle “Netherlands” kelimesinin bulunduğu yeni uluslararası logosunu açıklamıştı.

Hollanda Dış Ticaret ve Kalkınma İşbirliği Bakanı Sigrid Kaag, yaptığı yazılı açıklamada, “Yeni logo, yüksek teknolojiden tarımsal gıdaya ve spordan kültüre kadar yaygın olarak kullanılabilir. Uluslararası net bir imaj, ihracatımız ile yatırım ve yetenekleri çekmek için olumludur.” ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.