İranlı haber ajansından çok konuşulacak Trump’a suikast görüntüleri

İranlı haber ajansından çok konuşulacak Trump’a suikast görüntüleri
Covid-19
08.01.2020
A+
A-

İran haber ajanslarından Fars Haber Ajansı, Trump’ın ölümüyle sonuçlanan montajlı bir suikast videosu yayınladı. Videoda geçen alt yazıda ise “Savaşa başlarsanız, biz bitiririz” şeklinde ifadeler bulunuyor.

İran’da bulunan haber ajanslarından Fars Haber Ajansı, İran hükümetinin General Süleymani’nin Amerika Birleşik Devletleri tarafından düzenlenen suikaste kurban gitmesinin ardından ettiği intikam yemininden sonra, Trump’ın ölümüyle sonuçlanan bir montaj video yayınladı.

TELEVİZYON KANALLARINDA DA YAYINLANDI

İran’ın intikam yemininin ardından Fars haber ajansı tarafından abonelerine servis edilen video görüntüleri İran’da bazı televizyon kanallarında da yayınlandı.

YÜZÜK DETAYI

Videoda Trump’ın 5 Kasım’da Nevada’da yaptığı mitingten görüntüler kullanıldı. Görüntülerin üzerine, otomatik tüfekle nişan alan ve parmağında Süleymani’ninkine benzeyen bir yüzük bulunan İranlı adam, mitingde konuşan Trump’ı hedef alıyor ve tetiğe basıyor.

OLAY YERİNDEN UZAKLAŞTIRILIYOR

Silahın patlamasının ardından Trump boynundan yaralanıyor ve çevresindekiler tarafından acilen olay yerinden uzaklaştırılıyor.

VİDEONUN ALT YAZISIYLA TEHDİT MESAJI GÖNDERİLDİ

Videoda yer alan alt yazıda ise “Savaşa başlarsanız, biz bitiririz” şeklinde ifadeler bulunurken bu ifadeler bazı kullanıcılar tarafından tehdit unsuru olarak görüldü.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.