İngiltere Prensi Harry ve eşi Meghan Markle kraliyet ailesinden çıktı

İngiltere Prensi Harry ve eşi Meghan Markle kraliyet ailesinden çıktı
Covid-19
10.01.2020
A+
A-

İngiltere Prensi Harry ve eşi Meghan Markle, İngiliz kraliyet ailesi üyeliğinden çekildiklerini duyurdu. Çift vakitlerini İngiltere ve Kuzey Amerika’da geçireceklerini belirtti.

İngiltere tahtının veliahtlarından Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Meghan Markle kraliyet ailesinin kıdemli üyeliğinden çekildi.

Harry ve Meghan yaptıkları yazılı açıklamada aldıkları kararın finansal olarak bağımsız olmayı istemelerinden ileri geldiğini belirtti.

“Aylarca süren düşünce ve iç müzakereler sonucu’ kraliyet ailesi içerisinde yenilikçi bir yeni rol oluşturmaya başlama kararı aldıklarını belirten çift “Kraliçe Ekselanslarını desteklemeye devam etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

BUCKINGHAM SARAYI’NDAN AÇIKLAMA

İngiliz kraliyet ailesinin merkezi Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada, Sussex Dükü Harry ve Düşesi Meghan’ın aldığı karar hakkındaki tartışmanın erken bir seviyede olduğu belirtildi.

Açıklamada, “Biz Harry ve Meghan’ın arzularını anlıyoruz ancak bu konu oldukça karmaşık bir mesele ve üzerinde çalışılması zaman alacak” denildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.