Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığına aday olacağını açıkladı

Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığına aday olacağını açıkladı
Covid-19
16.01.2020
A+
A-

UBP Genel Başkanı Başbakan Ersin Tatar, Nisan ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partisi adına aday olmak istediğini ve parti meclisinin bu konuda son sözü Cumartesi günü söyleyeceğini açıkladı.

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Başbakan Ersin Tatar, bu akşam Girne’de vatandaşlarla bir araya geldi.

Toplantının açılışında konuşan UBP Girne İlçe Başkan Vekili Turan Paşa, partinin 36 yıllık geçmişinin zafer ve başarılarla dolu olduğunu belirterek, UBP’nin birlik ve beraberlik içinde daha da güçlenerek , kenetlenerek geleceğe yürüdüğünü kaydetti.

Nisan ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin büyük önem taşıdığını ifade eden Paşa, partililer olarak , UBP Genel Başkanı Başbakan Ersin Tatar’ı bu göreve taşımak için destekleyeceklerini ifade etti.

UBP Genel Sekreteri Hamza Ersan Saner de konuşmasında, Doktor Fazıl Küçük, Rauf Denktaş ve UBP eski genel başkanlarından Salih Miroğlu-nu anarak, tüm partlilere geceye gösterdikleri yoğun katılım için teşekkür etti.

UBP’de 6 ilçe başkanının, 3 ay önce yaptığı toplantıda, Genel başkan ve Başbakan Ersin Tatar’ın cumhurbaşkanı adayı olması için mutabakata vardığını kaydeden Saner, tüzük gereği son sözü parti meclisinin söyleyeceğini ifade etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.