“Londra’da Bizim’Kiler” TCCA’de tanıtıldı

“Londra’da Bizim’Kiler” TCCA’de tanıtıldı
Covid-19
02.02.2020
A+
A-

Gazeteci Yazar Faruk Eskioğlu, Türkiye ve Kıbrıs’tan İngiltere’ye göçün serüvenini anlattığı “Londra’da Bizim’Kiler” isimli üç ciltlik kitabını Kıbrıs Türk Toplum Merkezin’de tanıtım etkinliği düzenledi.

Kıbrıs Türk Toplum Merkezin’de yapılan panelin modaratörlüğünü Ertanç Hidayettin  yaptı. Hidayettin, bir asırlık geçmişimize ışık tutan bu yapıtın gelecek kuşaklara ve araştırmacılara önemli bir kaynak oluşturacağını, ayrıca  kitabın İngilizce çevirilerini yaparken çok şey öğrendiğini belirtti.

Eskioğlu kitabını şöyle anlattı:

“Londra’da Bizim’Kiler’in ilk cildi Türkiye ve Kıbrıs’tan göçü, toplumun oluşumu ve kurumlaşmayı tarihsel sıra içinde anlatıyor. İkinci cilt ise toplumda kültür, sanat ve sporu anlatıyor. Üçüncü kitap da ‘Toplumun Yüzü’ ara başlığı ile sözsel tarih çalışması. Toplumun gelişmesine katkıda bulunmuş ve kendi özgeçmişleri çalıştıkları sektörün gelişmiyle örtüşen 100 ismin biyografisini içeriyor.”

“Üç kitaplık set toplam 1152 sayfa ve A4 boyutunda kaliteli kuşe kağıda basılı” diyen Eskioğlu, kitaplarda bir kısmı arşiv değeri olan 2 bine yakın fotoğraf yer aldığını, 100 ismin biyografisinin yanı sıra binden fazla toplum üyesinin de tanıtıldığını söyledi.

Kitapla ilgili ayrıntılı bilgi ve satış noktalarının www.londradabizimkiler.com’dan alınabileceğini belirten yazar, 25 Ocak Cumartesi saat 18.30’da “22 Moorfield Road, N17 6PY” adresindeki DAY MER’de imza günü-kokteyle ve 1 Şubat saat 16’da da “628-630 Green Lanes, Tottenham, London N8 0SD” adresindeki Kıbrıs Türk Toplum Merkezi-TCCA’de imza günü-panele toplumu davet etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.