Kıbrıslı BMX sporcusu Bora Altıntaş Simple Session‘a katılıyor

Kıbrıslı BMX sporcusu Bora Altıntaş Simple Session‘a katılıyor
Covid-19
04.02.2020
A+
A-

KKTC’nin extreme sporu BMX’in öncüsü, genç yıldız Bora Altıntaş’tan 8-9 Şubat 2020 tarihleri arasında Estonya’nın Tallin şehrinde yapılacak sezonun en büyük BMX yarışması olan Simple Session’a katılacak.

Dünya genelinde yaklaşık 30 yarışmacının sadece davetli olarak katılabildiği yarışmaya, Bora Türkiye’yi temsilen katılacak.

Hazırlıklarını tam gaz devam ettiren Altıntaş, yarışmada katılacak olan tek Türk sporcudur.

Bora Altıntaş The Global-Voice’ a açıklamalarda bulundu.

“Simple Session dünyanın en büyük Bmx FreeStyle  yarışmasıdır . Her sene şubat ayında yapılır ve buraya katılacak sporcular teker teker seçilerek davet edilir. Çocukluğumdan beri herzaman hayalini kurduğum yarışmaya sonunda kabul aldım. Çok heycanlıyım ve elimden gelenin fazlasını yapmak için uğraşacağım. Orada olmak bile çok ayrı bir duygu. Yoğun çalışmalarımın karşılığını inşallah alabilirim”

Geçtiğimiz yıl İngiltere’deki Nass Festivalinde Dünya 6. lığı elde eden Bora daha sonrasında Yunanistanda başarılı performansıyla şampiyonluk yaşamıştır.

VANS Türkiye, G-SCHOCK ve BSD Forever UK gibi önemli markalar Bora Altıntaş‘ın sponsorluğu üstlenmiş durumda.

BMX sporu tutkusu Lefkoşa Ortaköydeki bir parkta başlayan Altıntaş, tüm antremanlarını Haspolatta kurduğu Fibera Skatepark ’ta gerçekleştiriyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.