Jackie Chan, koronavirüse panzehir bulanlara büyük ödül verecek

Jackie Chan, koronavirüse panzehir bulanlara büyük ödül verecek
Covid-19
10.02.2020
A+
A-

Jackie Chan, dünya üzerinde büyük korkuya neden olan koronavirüse karşı panzehir geliştiren kişi ya da kişilere 1 milyon yuan yaklaşık 143 bin dolar ödül vereceğini açıkladı.

Aksiyon filmlerinin popüler oyuncusu Jackie Chan, Weibo isimli sosyal ağ üzerinden yaptığı açıklamada, Çin’in Wuhan kentinden dünyaya yayılan koronavirüsü salgınına karşı tedavinin bulunması için mümkün olan her şeyi yapmaya hazır olduğunu ifade ederek, tedaviyi bulana 1 milyon yuan ödül vereceğini duyurdu.

“VATANDAŞLARIMIN ÖLÜMLE SAVAŞTIKLARINI GÖRMEK İSTEMİYORUM”

Chan açıklamasında, “Hangi kişinin ya da kurumun panzehiri geliştirdiği önemli değil. Eğer başarılı olurlarsa kendilerine 1 milyon yuan vererek teşekkür etmek istiyorum. Bu parayla ilgili değil. Daha önce tıklım tıklım olan sokakları boş görmek istemiyorum. Vatandaşlarımın hayattan zevk almaları gerektiği anlarda ölümle savaştıklarını görmek istemiyorum” ifadelerini kullandı.

“UMARIM BİR PANZEHİR BULUNUR”

Chan’in bu girişimi dünyanın hemen her yerinden büyük övgü alırken, Chan daha sonra yaptığı açıklamada ise, “Bilim ve teknoloji virüsün üstesinden gelmenin anahtarıdır. Bence birçok insan benimle aynı düşünceye sahip. Umarım en kısa sürede bir panzehir bulunur” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.