Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde yangın

Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde yangın
Covid-19
28.02.2020
A+
A-

Bu sabah saat 06.45 sıralarında, Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Anjiyo Bölümünde henüz tespit edilemeyen sebepden dolayı yangın meydana geldi.

Yangın, polis ve itfaiye ekiplerinin müdahaleleri ardından kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre bölümde oluşan yoğun dumandan dolayı hastaların bir kısmı Yakın Doğu Üniversitesi  Hastanesi ile Girne Üniversitesi Hastanesi’ne tahliye edildi.

2 kişi yaşamını yitirdi 

Bu sabah çıkan yangın sırasında Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastahanesi yoğun bakım servisinde yatılı tedavi gören 74 yaşındaki Asım Uyguroğlu ve 62 yaşındaki Erdoğan Kalaycılar tahliye edildikleri Yakın Doğu Hastanesi’nde yaşamını yitirdiler.

Kriz masası toplandı

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki yangın nedeniyle kurulan kriz masası, Başbakan Ersin Tatar’ın da katılımıyla toplandı.

Basın toplantısı düzenleyen Tatar, yangının bir kablonun ısınması nedeniyle meydana geldiğinin düşünüldüğünü ifade ederek, hastaların diğer hastanelere tahliye edildiğini, tedavilerinin devam ettiğini belirtti.

Tatar, YDÜ Hastanesi’nde tedavi altında olan 42 hasta ve 11 de bebek bulunduğunu kaydederek, erken doğum nedeniyle hastanede bulunan bu bebekler ve YDÜ’ye tahliye edilen hastaların bakımlarının en iyi koşullarda devam ettiğini söyledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.