Cyprus Islamic Association geleneksel ‘Lokma Gecesi’ düzenledi

Cyprus Islamic Association geleneksel ‘Lokma Gecesi’ düzenledi
Covid-19
29.02.2020
A+
A-

İngiltere’de faaliyet gösteren Kıbrıs İslam Cemiyeti (Cyprus Islamic Association) lokma gecesi düzenledi.

Kıbrıs İslam Cemiyeti tarafından düzenlenen gece mevlit ve dualar eşliğinde gerçekleşti. 27 Şubat Perşembe akşamı düzenlenen geceye dernek temsilcileri ve çok sayıda toplum üyesi katıldı.

Hüseyin Haşim El Bakayi;

“Her zaman söylediğim gibi daha huzurlu v ferah bir geleceğe kavuşmak icin birlik, beraberlik ve barış gereklidir. Düsüncelerim ne kadar farklı olursa olsun bir olmamız gerekiyor. Allah isteseydi hepimizi bir ve ayni dinde yaratırdı. Ama birbirimizi tanımamız ve kaynaşmamız için bizi farklı renk, dil, din ve ırk olarak yarattı. Bu gece burada olup bizleri destekleyen Limasollular Derneği, Cezire Derneği, Kıbrıs Türk Gençlik Birliği, Toplum Merkezine ve toplum üyelerimize çok teşekkür ediyorum.”

3 AYLARIN ANLAMI NE?

Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içine alan üç aylar Müslümanlar için kutsal aylardır. Bu aylar dini olarak arınma aylarıdır. İslam’da 3 aylar bin aydan daha hayırlı olarak görülür. 3 aylar orucu da birçok kişi için önem taşıyor. Üç aylar içerisinde Regaip Kandili Miraç Kandili, Beraat Kandili ve Kadir Gecesi yer alır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.