DP Başkanı Fikri Ataoğlu Londra’da temaslarda bulunacak

DP Başkanı Fikri Ataoğlu Londra’da temaslarda bulunacak
Covid-19
03.03.2020
A+
A-

Demokrat Parti Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, çeşitli temaslar yapmak ve Londra’da yaşam süren Kıbrıs Türk toplumu ile bir araya gelmek üzere 9 Mart Pazartesi Londra’ya gelecek. 

Ataoğlu, Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türkler ile ‘Halkla Buluşma’ etkinliğinde bir araya gelecek, etkin siyasilerle görüşmeler gerçekleştirecek, Kıbrıs Türk Gençlik Birliği İngiltere tarafından düzenlenen ‘Birlik ve Beraberlik Balosuna’ katılacak, sivil toplum örgütleri ve iş insanlarıyla görüşecek. 

11 Mart Çarşamba akşamı İngiltere Kıbrıs Türk Vakfı ve İngiltere Kıbrıs Türk Ticaret Odası tarafından düzenlenecek olan ‘Halk Buluşma’ etkinliğinde, Ataoğlu Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türkler ile Kıbrıs Türk Toplum Merkezinde bir araya gelecek. 

Demokrat Parti Başkanı Ataoğlu, Londra’daki temasları kapsamında İngiltere Kıbrıs Türk Ticaret Odası yetkilileriyle de bir araya gelecek. 

13 Mart Cuma akşamı ise, Kıbrıs Türk Gençlik Birliği İngiltere tarafından düzenlenen Birlik ve Beraberlik Balosuna, Ataoğlu onur konuğu olarak katılacak. 

Ataoğlu: İngiltere’deki gençlerimizin Kıbrıs’a gelip-gitmelerini istiyorum

DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, Kıbrıs Türk Gençlik Birliği İngiltere’nin ‘Birlik ve Beraberlik Balosu’na davet almaktan ötürü duyduğu mutluluğu dile getirdi. Ataoğlu, yurt dışında yaşayan Kıbrıslı Türk gençlerin Kıbrıs’a gelip gitmelerini arzuladığını söyledi.

2018 yılında, Turizm ve Çevre Bakanlığı görevindeyken de Londra’yı ziyaret ederek, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu ve Kıbrıs Türk Gençlik Birliği temsilcileri ile görüştüğünü hatırlatan Ataoğlu, o görüşmelerde gençlerin ülke kültürünü unutmamaları açısından Kuzey Kıbrıs’a gelmeleri için davette bulunduğunu aktardı.

Davetinin üzerine, birkaç ay sonra, Kıbrıs Türk Gençlik Birliği Başkanı ve bazı üyelerinin, Kuzey Kıbrıs’ı ziyaret ettiğini belirten Ataoğlu, bu diyalogların artarak sürmesini önemsediğini kaydetti.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.