3 bin 500 kişiyi taşıyan gemi, koronavirüs şüphesiyle karantina altına alındı

Covid-19
06.03.2020
A+
A-

ABD’nin San Francisco açıklarında bulunan bir gemi, gemiden ayrılan 79 yaşındaki bir kişinin koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetmesi sonrası karantina altına alındı. Gemide yaklaşık 3 bin 500 kişi bulunuyor.

San Francisco açıklarında demir atan Grand Princess adlı yolcu gemisi, gemiden ayrılan 79 yaşındaki bir kişinin çarşamba günü Kaliforniya eyaletinde Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından alarma geçti.

3 BİN 500 KİŞİLİK GEMİ KARANTİNADA

Gemide bulunan 2 bin 383 yolcu ve bin 100 mürettebat virüs tehlikesiyle karantinaya alındı. 15 günlük seyahatini yarıda kesmek zorunda kalan ve San Francisco açıklarında demir atan gemiye helikopterle Kovid-19 test kitleri getirildi. Tüm yolculara test yapılmayacağı ifade edilirken gemide bulunan tıbbi görevlilerin Kovid-19 semptomları gösteren yolculara test uygulayacağı aktarıldı. Yolculardan Sharon Lane gemideki yaşlı misafirler için endişeli olduklarını belirterek, “İnsanlar endişelenmeye başlıyor ve yolcuların çoğu gerçekten yaşlı insanlar” ifadelerini kullandı.

GEMİNİN KIYIYA YANAŞMASINA İZİN VERİLMİYOR

Princess Cruises tarafından yapılan açıklamada, “Halk sağlığı yetkilileri, tüm test sonuçları alınana kadar hiçbir misafirin inmesine izin verilmeyeceğini belirtti” denildi. San Francisco Acil Durum Yönetimi Yöneticisi Mary Ellen Carroll de test sonuçlarının bugün tamamlanmasını beklediklerini belirtti.

Öte yandan hayatını kaybeden yolcuyla seyahat eden en az 2 kişinin de Kovid-19 yönelik yapılan testin pozitif sonuç vermesinin ardından hastanenin de karantinaya alındığı belirtildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.