Pegasus’tan önlem duyurusu

Pegasus’tan önlem duyurusu
Covid-19
12.03.2020
A+
A-

Pegasus Havayolları da tüm dünyayı tehdit eden koronavirüsü karşısında seyahat güvenliği için önlemlerini almaya devam ediyor.

Havayolunun CEO’su Mehmet Nane virüs karşısında alınan önlemlere ilişkin bir duyuru yayılandı, alınan önlemlerden bahsedilen duyuruda şöyle denildi:

“Pegasus Hava Yolları olarak, kurulduğumuz günden bu yana önceliğimiz misafirlerimizi gitmek istedikleri yere emniyetli bir şekilde ulaştırmak oldu.

Misafirlerimizin ve çalışanlarımızın güvenliği ve sağlığı bizim için her zaman, her koşulda, her şeyden önce gelir.

Bu sebeple, son dönemde tüm dünyada tedirginlik yaratan yeni tip koronavirüse (COVID-19) karşı aldığımız önlemleri sizlere bizzat iletmek istiyorum.

Sürecin başından bu yana ulusal ve uluslararası otoritelerle iletişim halinde bulunarak gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

Sağlık Bakanlığımız bu süreci büyük bir titizlik ve hassasiyetle yönetiyor. Biz de her gün binlerce misafirimizi taşımanın verdiği sorumlulukla hareket ediyor, üzerimize düşen tüm görevleri eksiksiz yerine getiriyoruz.

Uçaklarımızı sıklığı artırılmış şekilde ve uluslararası standartlarda, uçak üreticilerinin talimatlarına uygun olarak dezenfeksiyon işlemine tabii tutuyoruz.

Kemer, baş üstü dolabı, katlanır masa gibi temasın sık olduğu yüzeyleri titizlikle dezenfekte ediyoruz.

Birebir baş bölgesiyle temas eden koltuk başlıklarını her temizlikte değiştiriyoruz.

Uçaklarımızda HEPA tipi denilen yüksek verimliliğe sahip filtreler kullanılıyor. Uçaktaki tüm havayı ortalama her üç dakikada bir filtre eden bu filtreler, ebatları itibarıyla virüsleri tutabilecek verimlilikte ve periyodik olarak değiştiriliyor.

İran, İtalya ve Irak’a yapılan tüm uçuşlarımızı durdurduk. Dış hatlardan gelen uçuşlarda kabin ekiplerimiz tarafından misafirlerimize Halk Sağlığı Yolcu Tanıtım formları dağıtılıyor ve formların misafirler tarafından doldurulması sağlanıyor. Doldurulan formlar uçağın inişini takiben ilgili birimlere iletiliyor. Sağlık Bakanlığı’nın yönlendirmesiyle gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde, bu uçuşlarda seyahat etmiş misafirlere olası bir durumda daha kolay ulaşılması sağlanıyor. Ayrıca uçaklarda kabin ekiplerimiz ve misafirlerimiz için koruyucu maskeleri de hazır bulunduruyoruz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.