İngiltere’ye gelenler için karantina uygulaması 8 Haziran’da başlıyor

İngiltere’ye gelenler için karantina uygulaması 8 Haziran’da başlıyor
Covid-19
22.05.2020
A+
A-

İngiltere’de hükümet bir başka ülkeden gelenler için 14 gün karantina uygulamasının 8 Haziran’dan itibaren başlatılacağını duyurdu.

Günlük brifingde kamuoyuna bilgi veren İçişleri Bakanı Priti Patel, uygulama kapsamında ülkeye gelenleri 14 gün boyunca karantinada kalmaları gerekeceğini, buna uyulup uyulmadığının ise sağlık görevlileri tarafından kontrol edileceğini açıkladı.

Uygulama ile görevliler, karantinada olan kişileri bildirdikleri adreslerde günün herhangi bir saatinde ziyaret ederek karantinaya uyulup uyulmadığını tespit edecek.

Yurtdışından dönen İngilizler için de geçerli olacak olan ve zorunlu tutulacak karantinaya uyulmamasının cezası ise £1.000 olacak.

İkinci bir koronavirüs dalgasına karşı önlem almayı amaçlayan uygulama kapsamında İngiltere’ye uçak, feribot veya trenle gelen tüm yolculardan iletişim bilgilerini içeren bir form doldurmaları istenecek. Ülkeye girişte sınır memurlarına izolasyonda kalacakları adresi bildirmeyenler için hükümet bir karantina adresi tahsis edecek.

Karantina’dan tır şoförleri sağlık görevlileri ile İrlanda Cumhuriyeti’nden gelenler muaf tutulacak.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.