ABD polisi George Floyd’u nefessiz bırakara ölümüne sebeb oldu

ABD polisi George Floyd’u nefessiz bırakara ölümüne sebeb oldu
Covid-19
28.05.2020
A+
A-

ABD’nin Minnepolis eyaletinde George Floyd isimli siyahi şüphelinin polis tarafından nefessiz bırakılarak öldürülmesi sonrasında halk sokaklara döküldü. Floyd’un “nefes alamıyorum” sözlerine rağmen boyun bölgesinden dizini çekmeyen ABD polisi nefes almasını engelleyerek Floyd’un ölümüne neden oldu.

Gözaltına alınmak istenen Floyd’un elleri ters kelepçelenerek yere yatırılmasının ardından bir polis boyun bölgesine diziyle tüm gücüyle bastırdı.

Floyd duyduğu acı sonrası “nefes alamıyorum” sözlerini kullansa da ABD polisi geri adım atmadı. Çevrede olan ve olayı görüntüleyen kişiler de polisi uyararak Floyd’un nefes alamadığını belirtti. Bir süre sonra Floyd’un hareketsiz kalmasının ardından çevredekiler polislerden onun nabzını kontrol etmesini istedi.

“Adalet yerini bulacak”

ABD Başkanı Donald Trump, Minneapolis’te bir polis memurunun sokak ortasında George Floyd isimli siyah vatandaşın boğazına diziyle baskı uygulamak suretiyle boğarak öldürmesi ve bir başka memurun cinayete müdahale etmemesi hakkında “adaletin yerini bulacağını” söyledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.